hizmetlerimiz-ust

Epoksi Zemin Kaplama

EPOKSİ BOYA

 • Epoksi Boya yapısı:

Epoksi boya, kimyasal ve fiziksel etkilere son derece dayanıklı, epoksi reçine esaslı, yari mat görünümde, son kat boyadır.

 • Epoksi Boya Özellikleri:

Kimyasal ve fiziksel etkilere mükemmel dayanım göstermesi, Her türlü metal ve beton yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilmesi.

EPOKSİ KAPLAMA UYGULAMASI

 • Sıcaklık ve Nem:

Epoksi uygulaması için, ortam ve beton yüzey sıcaklığı +10°C ile +30°C aralığında olmalıdır. Beton nem oranının koşulsuz %4 ve altında, ortamdaki bağıl nem oranının %80‘nin altında olması gerekmektedir. Beton nem oranı nemölçer kullanılarak ölçülmeli, gerektiğinde ortam sıcaklığı yükseltilmelidir.

 • Yüzey Hazırlığı Yapılması:

Epoksi kaplama isinin birinci adimi olarak; betonun düşük mukavemetli serbest tabakasının alınması ve yüzeyin pürüzlendirilmesi amacıyla, yüzey hazırlığı yapılacaktır, Epoksinin betona yapışmasını engelleyici; her türlü toz, boya, yag, gres benzeri kir yüzeyden temizlenecektir. Yağın çok derinlere işlediği tabakalar var ise bu tabakaların kaldırılması gerekebilir. Yüzeyler sağlam, temiz, pürüzlü ve açık gözenekli bir hale getirilir.

 • Yüzey Tamiratı Yapılması:

Çukur, çatlak, kırık, segregasyon gibi hatalar epoksi astar ve epoksi harç ile yapılır. 4-5 mm den daha derin ve büyük alanlı tamiratlar epoksi kaplamaya uygun çimento esaslı tamir harçları ile de yapılabilir.

 • Epoksi Astar Uygulaması:

Temizlenmiş, çatlak ve derz tamiratı yapılmış, nem ve su sorunları olmayan betonarme yüzey, epoksi astar atılmaya uygun hale getirilmiştir. Yüzeye solventsizepoksi astar uygulanır. Malzeme sarfiyatı yüzey koşullarına göre değişikli göstermektedir. Epoksi astar 1/1 oranında silis kumu ile karıştırılarak zemine uygulanır. Astar üzerine silis kumu serpilecektir. Epoksi astar; boşlukları doldurur, yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttırır, ayni zamanda kendisinden sonra gelen katların yüzeye yapışmasın sağlar.

 • Epoksi Ara Kat Uygulaması:

Ara kat uygulamasını yapmadan önce üzerine silis kumu serpilmiş yüzey üzerindeki gevsek malzemeler endüstriyel süpürgeler yardımı ile süpürülerek alınır.
;Solventsizepoksi astar uygulanan yüzeyler nem, toz ve hava akımından korunmalı. Herhangi bir şekilde yaya veya araç trafiğine açılmamalıdır. Hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak astar uygulamasından 6-24 saat sonra üzerine solventsizepoksi kaplama malzemesi dolgulu olarak, istenilen renkte, mala ile uygulanır.

 • Self Levelling Epoksi Kaplama Son Kat Uygulaması:

Self levellingepoksi kaplama, istenilen renkte, taraklı mala veya seviye tarağı ile uygulanır ve hava kabarcıkları kirpi rulo ile alınır. İstenilen kalınlığa göre malzeme sarfiyatı değişecektir.
Uygulama bittiğinde pürüzsüz çok düzgün ve parlak bir yüzey elde edilir. Hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak, uygulama alanı 16-30 saat içinde yaya trafiğine açılabilir.

EPOKSİ KAYMAZ ZEMİN UYGULAMASI


Epoksi kaymaz zemin diğer epoksi zeminlerden farklı olarak bitiş katmanı pürüzlü bırakılır. Bu pürüz portakal kabuğu desenli ya da kum tanecikleri şeklinde bırakılabilir. Bu kaplama çeşidi kaymazlığın önemli olduğu işletmelerde ve otopark zemin kaplama sistemlerinde kullanılır.

 • EpoksiMortar Zemin Kaplama:

EpoksiMortar kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir yüksek oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.
EpoksiMortar kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve dayanımlı bir yüzey haline getirir. Kaplanan yüzeyi yari pürüzlü veya tam pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kalinligi 4 mm – 10 mm arasında değişmektedir.
Kullanım Alanları
EpoksiMortar Kaplama, Genel ağır sanayi ve yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda kullanılır tüm endüstriyel döşemelerde, kimyasal fabrikalar, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, kimyasal fabrikalar, otomotiv sektörü, tüm depolar ve ağır yüke maruz kalan tüm zeminlerde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

 • MortarEpoksi Zemin Kaplama Özellikleri:

EpoksiMortar Kaplama, Genel ağır sanayi ve yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda kullanılır tüm endüstriyel döşemelerde, kimyasal fabrikalar, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, kimyasal fabrikalar, otomotiv sektörü, tüm depolar ve ağır yüke maruz kalan tüm zeminlerde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

 • MortarEpoksi Zemin Kaplama Özellikleri:

Yüksek kalınlık sınıfına girer ,
Genel ağır sanayi ve yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda kullanılır.
Tam pürüzlü, Yari pürüzlü veya düz yüzey
Toz tutmaz, su geçirmez
Sürtünme, darbeye ve aşınmaya yüksek oranda dayanıklı
Temizlenmesi kolay
Hızlı ve kolay uygulanabilir
Bakim ve onarımı kolay ve ucuz
Zemine yüksek yapışma niteliği

 • EpoksiMultilayer Kaplama:

Epoksimultilayer kaplama diğer epoksi çeşitleri ile aynı özellikleri taşıyan orta ve ağır mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı olan çok katmanlı epoksi kaplama çeşididir.
 Özellikleri
• Orta kalınlık sınıfına girer,
• Yarı pürüzlü ( grenli-portakal kabuğu desenli ) yüzey
• Tam pürüzlü ( kum pürüzlü )
• Toz tutmaz, su geçirmez
• Sürtünme, darbeye ve aşınmaya orta oranda dayanıklı
• Temizlenmesi kolay
• Hızlı ve kolay uygulanabilir
• Bakim ve onarımı kolay ve ucuz
• Zemine yüksek yapışma niteliği
• Kalınlığı 2 mm - 5 mm arasında değişmektedir.

 • Kullanım Alanları:

Epoksi Multi – Layer Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, ilaç fabrikaları, showroomlarda kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

 • EpoksiLaminasyon:

Hemen hemen her epoksi zemin kaplamasının alt katmanına uygulanan, oynar veya oynaması muhtemel, yüksek dayanım istenen zeminler de; laminasyon uygulaması ile daha sağlam ve rijit kaplama elde edilir. Diğer kaplamalardan farklı olarak solventsizepoksi astar kurumadan 300gr/m² çeşitli özellikte elyaf serilir ve elyafa astar emdirilir. Üzerine istenilen özellikte epoksi kaplanabilir.